Pojištění

Máte vozidlo a potřebujete uzavřít povinné ručení. Jak jsem už psala, sazbu ovlivní spousta faktorů, jako jsou např. objem válců, stáří vozidla. Také věk řidiče, způsob a místo používání apod. Na sazbu mají také vliv vaše bonusy a malusy.

Bonus

Je to vlastně odměna, kterou se snižuje sazba vašeho povinného ručení v případě, že jste neměl nehodu, tedy, že jste neboural. Tato sazba se vám snižuje každoročně až do určité výše ( i 60 procent). Bonus lze převádět z jedné, do druhé pojišťovny. Česká pojišťovna dokonce umožňuje čerpání bonusů od jiného člena rodiny.

Malus

To je trest za to, že jste boural. Pro některé pojišťovny totiž jste rizikový. Asi kdo bourá jednou, bude zase? Některé pojišťovny jsou vám ochotny první karambol odpustit a nebrát na něj ohledy při stanovení sazby  povinného ručení. Jiné naopak hodně přitvrdí a roční sazbu vám, za trest, zvýší.  Asi abyste si dal příště pozor?  Stejně jako bonus by se měl malus převádět. Ale v praxi se to neděje. Při uzavírání nové pojistky, některým pojišťovnám stačí vaše prohlášení, že jste neboural a tak nehodu zatajíte. Tím vás ovšem k tomu nenavádím.

Pojištění na internetu

V dnešní moderní době a rozmachu internetu nabízí spousta pojišťoven hodnotné dárky v případě, že si pojistku uzavřete přes internet. Co si budeme povídat, toto pojištění je někdy levnější až o 30%, než kdybyste si ho uzavřeli u též pojišťovny v kamenném obchodě. Některé pojišťovny dokonce nabízejí chytré telefony s následným pojištěním v mobilu. Dnešní doba nabízí na internetu mnoho srovnávačů. Zde si zadáte všechny potřebné informace a vyjede vám srovnání cen všech, popř. vámi zvolených, pojišťoven. Některé srovnávače vám umožní ihned sepsat smlouvu, jiné vás odkážou na stránky pojišťovny. Takže si v klidu domova vybere konkrétní pojišťovnu a uzavřete povinné ručení.

Značkové pojištění od společnosti Top pojištění, vám zajistí výběr z několika druhů pojišťoven, spočítáte též i havarijní pojištění na své auto.

výhodné povinné ručení teď hned, posuzujte povinné ručení dle kvality, vyberte povinné ručení bez starostí